Hemoroidy to dolegliwość, która dotyka wszystkie grupy społeczne. Chociaż choroba mieści się w granicach możliwości leczenia, ma swoje powikłania, takie jak silny krwotok, stan zapalny oraz zakrzepica, w wyniku których pacjent odczuwa silny ból.
Na skróty:
- Leczenie pijawkami hemoroidów.
- Likwidowanie przyczyn powstawania hemoroidów.
- Co to są hemoroidy?
- Jakie są objawy hemoroidów?
- Jak często występują hemoroidy?
- Jak odbywa się leczenie hemoroidów w Szczecinie?
- Jaki jest koszt leczenia hemoroidów?
Leczenie pijawkami hemoroidów.
Udowodniono, że leczenie pijawkami pomaga pacjentom cierpiącym na zaburzenia żylne, zwłaszcza na hemoroidy. Może pomóc zmniejszyć ból, obrzęk i ciepło odczuwane przez hemoroidy i żylaki, a także może rozpuszczać utworzone wcześniej skrzepy krwi.
Ślina pijawek zawiera hirudynę mającą właściwości przeciwzakrzepowe, które pomagają zapobiegać krzepnięciu i zagęszczaniu krwi. Oprócz tego enzym, który rozbija ukształtowane skrzepy krwi, które są w stanie zatkać żyłę.
Te dwa efekty powodują rozrzedzenie krwi, dzięki czemu krew może swobodnie przepływać w naczyniu krwionośnym. Aby dodatkowo wspomóc tę pozytywną funkcję, ślina pijawki zawiera około 130 enzymów, dzięki którym może działać jako skuteczny środek rozszerzający naczynia krwionośne, aby umożliwić lepsze krążenie krwi. Pijawka ma również działanie antybakteryjne, co pomaga osobom cierpiącym na otwarte rany spowodowane zaburzeniami żylnymi. Działanie przeciwbólowe oraz zawiera silny antybiotyk. Leczenie pijawkami jest bardzo zalecane w leczeniu hemoroidów, ponieważ ma niespotykaną skuteczność.
Likwidowanie przyczyn powstawania hemoroidów.
Hemoroidy to dokuczliwe objawy, które intensyfikują się, jeśli problem jest lekceważony. Ważnym jest zlikwidowanie przyczyny powstawania hemoroidów oraz zapobieganie nawrotom dolegliwości, dlatego podstawą jest usunięcie skutków i eliminacja źródła problemu, którym może być dieta uboga w błonnik pokarmowy, tryb życia (długotrwałe stanie lub siedzenie), poród, powikłania po operacjach oraz zaparcia.
Osteopata podczas terapii manualnej może przywrócić odpowiednie napięcie tkanek i poprawić ukrwienie, a jednocześnie usprawnić drenaż żylny w obszarze miednicy. Podczas terapii osteopata skupia się nad całościowa poprawą funkcjonowania organizmu – zarówno rejonów czaszki i klatki piersiowej, jak i jamy brzusznej oraz okolic miednicy dlatego też osteopata skupia się na likwidacji napięcia, które utrudnia odpływ krwi żylnej.
Co to są hemoroidy?
Hemoroidy to spuchnięte i zaognione żyły wokół odbytu lub w dolnej części odbytnicy. Odbytnica to ostatnia część jelita grubego prowadząca do odbytu. Odbyt to otwór na końcu przewodu pokarmowego, przez który zawartość jelit opuszcza organizm.
Hemoroidy zewnętrzne znajdują się pod skórą wokół odbytu. Hemoroidy wewnętrzne rozwijają się w dolnej części odbytnicy, mogą wystawać lub wypadać przez odbyt. Większość wypadających hemoroidów samoczynnie kurczy się w odbytnicy. Poważnie wypadające hemoroidy mogą wystawać na stałe.
Jakie są objawy hemoroidów?
Najczęstszym objawem hemoroidów wewnętrznych jest jasnoczerwona krew na stolcu, papierze toaletowym lub w muszli klozetowej po wypróżnieniu. Hemoroidy wewnętrzne, które nie są wypadnięte, zwykle nie są bolesne. Wypadające hemoroidy często powodują ból, dyskomfort i swędzenie odbytu.
W zewnętrznych hemoroidach mogą tworzyć się skrzepy krwi. Zakrzep krwi w żyle nazywa się zakrzepicą. Zakrzepowe hemoroidy zewnętrzne powodują krwawienie, bolesny obrzęk lub twardy guzek wokół odbytu. Kiedy skrzep krwi rozpuszcza się, zostaje dodatkowa skóra. Ta skóra może ulec podrażnieniu lub swędzeniu.
Nadmierne napinanie, pocieranie lub czyszczenie okolicy odbytu może nasilać objawy, takie jak swędzenie i podrażnienie.
Jak często występują hemoroidy?
Około 75 procent ludzi będzie miało hemoroidy w pewnym momencie swojego życia. Hemoroidy występują najczęściej u osób dorosłych w wieku od 45 do 65 lat. Hemoroidy często występują również u kobiet w ciąży.
Jak odbywa się leczenie hemoroidów w Szczecinie.
Jeżeli borykasz się z hemoroidami zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Terapia leczenia hemoroidów pijawkami to kilka wizyt co 7 dni. Podczas zabiegu hirudoterapeuta przystawia od 2 do 5 pijawek w okolicy kości guzicznej i kości ogonowej około 10 do 20 cm powyżej odbytu na około 40 min., w tym czasie pijawki podczas zabiegu wpuszczają w ślinie związki wykazujące silne działanie przeciwkrzepliwe, antyagregacyjne, fibrynolityczne, przeciwzapalne, przeciwobrzękowe co przy problemach z hemoroidami powoduje rozpuszczenie powstałych zakrzepów krwi, zmniejszenie zapalenia i obrzęku regeneracje układu krwionośnego w okolicy odbytu i uelastycznienie jego.
Jaki jest koszt leczenia hemoroidów?
Cena za wizytę u hirudoterapeuty w klinice Unimedika w Szczecinie to 150 zł plus koszt pijawki (20 zł).