Kontakt
ul. Hipolita Cegielskiego 21
Szczecin
kontakt@unimedika.pl
Tel: 577 898 003
Back

Leczenie żylaków pijawkami lekarskimi

Jak powstają żylaki?

Żylakowatość odnosi się do licznych, rozszerzonych, krętych i wydłużonych żył, które trwale utraciły sprawność zastawek, takich jak hemoroidy, żylaki powrózka nasiennego i żylaki przełyku. Żylaki to skręcone i powiększone żyły, które często występują w nogach. Kiedy żyły stają się żylakowate, zastawki przestają działać prawidłowo, umożliwiając przepływ krwi do tyłu i nabrzmienie żył. Żylaki występują najczęściej w żyłach powierzchownych nóg, przy czym żyły nabrzmiewają i tworzą owrzodzenie w wyniku stania pod wysokim ciśnieniem. 

Grafika przedstawiająca zdrową żyłę w nodze oraz żylaki w nodze. zdjęcie porównawcze
Porównanie zdrowej żyły z żyła z żylakami

Terapia pijawkami – skuteczna metoda leczenia żylaków.

Terapia pijawkami znacznie zmniejsza obrzęk żylny poprzez usuwanie obrzęków, stanów zapalnych i przekrwienia żylnego. Ślina pijawek ma właściwości rozrzedzające krew, które pomagają zapobiegać krzepnięciu, jednocześnie rozrzedzając wszelkie skrzepy krwi w żyłach.

Zdecydowanym plusem tej metody leczenia jest to, że enzymy zawarte w ślinie pijawki przedostają się do organizmu bez konieczności wykonywania jakichkolwiek nacięć chirurgicznych, chyba że są one bezwzględnie konieczne. Po poddaniu się terapii pijawkowej żyły w nogach wracają do normy i mogą swobodnie pełnić funkcję transportu odtlenionej krwi. 

Żylaki

Koszt leczenia żylaków w Szczecinie.

Koszt leczenia żylaków pijawkami w naszej klinice w Szczecinie  to 150 zł + koszt pijawki (20 zł)

Podczas pierwszego zabiegu przystawiamy od 1-3 pijawek. w zależności od predyspozycji pacjenta, miejsca przystawiania pijawki i wielkości żylaka. Efekt jest widoczny już po jednej terapii. 

Nie czekaj na pogłębienie stanu i umów się na wizytę do naszej kliniki w Szczecinie ul. Hipolita Cegielskiego 21.

Sylwester Turkot
Sylwester Turkot
https://unimedika.pl/

Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Używamy ciasteczek dla lepszego działania strony. Polityka prywatności i ciasteczek