Kontakt
ul. Hipolita Cegielskiego 21
Szczecin
kontakt@unimedika.pl
Tel: 577 898 003
Back

Masaż leczniczy kręgosłupa i pleców w Szczecinie

Na skróty:

 1. Czym jest masaż leczniczy?
 2. Korzyści terapii leczniczej kręgosłupa.
 3. Wskazania do masażu leczniczego kręgosłupa i pleców.
 4. Jak przeprowadza się masaż leczniczy kręgosłupa i pleców?
 5. Gdzie wykonać masaż leczniczy kręgosłupa i pleców w Szczecinie?

Czy cierpisz na bóle kręgosłupa i pleców? Czy długie godziny spędzone przed komputerem sprawiają, że odczuwasz dyskomfort w dolnej części pleców? Jeśli tak, to warto zastanowić się nad terapią leczniczą kręgosłupa i pleców. W Szczecinie w klinice osteopatii Unimedika można skorzystać z usług doświadczonych specjalistów. Wykonują masaż leczniczy z wykorzystaniem różnych technik, takich jak masaż klasyczny, masaż tkanek głębokich, masaż funkcyjny i poprzeczny.

Masaż odcinka lędźwiowego

Czym jest masaż leczniczy?

Masaż leczniczy to zabieg, który łączy w sobie różne techniki, mające na celu łagodzenie dolegliwości bólowych oraz zapobieganie wielu chorobom. Oddziałuje na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, stawy i więzadła. Wpływa także na układ krążenia, nerwowy i hormonalny oraz pośrednio na pracę narządów wewnętrznych.

Masaż leczniczy kręgosłupa i pleców obejmuje masaż okolic całego kręgosłupa, mięśni pleców, mięśni karku i mięśni szyi. Masaż kręgosłupa powoduje rozluźnienie mięśni przykręgosłupowych i przywrócenie ich prawidłowego napięcia. Takie zabiegi utrzymują kręgosłup w prawidłowej pozycji i zapobiegają jego skrzywieniom.

Korzyści terapii leczniczej kręgosłupa.

Masaż leczniczy kręgosłupa i pleców przynosi wiele korzyści dla zdrowia. Po pierwsze, obniża napięcie mięśniowe, dzięki czemu mięśnie ulegają rozluźnieniu i przestają boleć. Po drugie, poprawia wytrzymałość i gotowość do pracy zmęczonego mięśnia, w wyniku czego już po 5 minutach masażu jego zdolność do pracy wzrasta 3-5 krotnie.

Działa przeciwbólowo, co pozwala zapomnieć o dolegliwościach. Poprawia krążenie krwi, co nie tylko zapewnia lepszą pracę serca oraz poprawę ciśnienia krwi, ale też odżywia i rozluźnia spięte mięśnie, dostarczając im tlenu i substancji odżywczych oraz usuwając z nich zbędne produkty przemiany materii. Masaż leczniczy kręgosłupa poprawia jędrność i elastyczność mięśni.

Wskazania do masażu leczniczego kręgosłupa i pleców.

Masaż leczniczy kręgosłupa i pleców może być stosowany w przypadku wielu dolegliwości, takich jak:

 • bóle kręgosłupa,
 • problemy z dyskopatią,
 • przeciążenia mięśniowe i stawowe,
 • choroby reumatyczne,
 • zwyrodnienia kręgosłupa,
 • spondylozy,
 • zapalenia korzonków nerwowych.

Masaż leczniczy pleców może także być stosowany w ramach profilaktyki przeciążeń stawów kręgosłupa. Regularne serie masaży kręgosłupa, pleców i karku sprawiają, że można osiągnąć znaczną poprawę zdrowia lub wręcz całkowite wyleczenie.

Jak przeprowadza się masaż leczniczy kręgosłupa i pleców?

Masaż leczniczy kręgosłupa i pleców przeprowadzają wykwalifikowani specjalistów. Masażysta przeprowadza wywiad z pacjentem i dobieraja odpowiednią technikę masażu w zależności od problemu pacjenta. Masaż wykonujemy jednostkowo, tzn. 1-3 razy w tygodniu, aż do ustąpienia bólu, lub w serii, jeśli chodzi o stan zapalny, przewlekłe schorzenia oraz rehabilitację.

Podczas masażu leczniczego kręgosłupa i pleców wykorzystywane są różne techniki masażu, takie jak technika głaskania, ugniatania, wyciskania, oklepywania, wibracje oraz wałkowanie. Masaż w Unimedika trwa 60 minut.

Masaż leczniczy karku i szyi.

Gdzie wykonać masaż leczniczy kręgosłupa i pleców w Szczecinie?

W Szczecinie można skorzystać z usług doświadczonych specjalistów od masażu leczniczego kręgosłupa i pleców. W klinice osteopatii i leczenia bólu Unimedika wykonujemy masaże lecznicze na kręgosłup, które obejmują cały kręgosłup, mięśnie pleców, mięśnie karku i mięśnie szyi.

Sylwester Turkot
Sylwester Turkot
https://unimedika.pl/

Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Używamy ciasteczek dla lepszego działania strony. Polityka prywatności i ciasteczek